Léto - tipy na výlety

Apartmány se nachází v přízemí, každý má vlastní terasu se vstupem přímo do zahrady, kde můžete relaxovat nebo třeba hrát hry. Přímo vedle zahrady se nachází dětské hřiště.


Turistika - milovníky přírody i horolezce jistě nadchnou značené turistické trasy v Hike World, kterých je v našem regionu        okolo 1000 km. Jen těžko by mohly být rozmanitější. Máte na výběr od nenáročných procházek okolo jezera, zábavné rodinné trasy s impozantními výhledy až po vysokohorskou turistiku a feraty různých úrovních.

Bike World v reginou Nassfeld - Presseger See - Blízké okolí je protkané velkým množstvím cyklotras, poskytuje fascinující trasy pro horská kola a lehkou rodinnou cykloturistiku na 950 km a 41 značených cyklotrasách. Cyklisté mají hned dva důvody k radosti. Mnohé trasy vedou totiž jak rakouským, tak i italským územím. Bikeři všech věkových kategorií stojí před volbou z nabídky lákavých tras. Na výběr mají "Easy & Family", "Tour & Trail" nebo "Enduro & Park"


Pressegger See - jezero se nachází jen 5 km od apartmánu, ideální na koupání a další vodní radovánky, v létě dosahuje až 28°C.  Turistický okruh kolem jezera má délku 5,8 km s převýšením 40 m. Ideální na vycházku v každém ročním období, vhodné i pro děti.

Weissensee - jezero s bílým pískem, tyrkysově průzračnou vodou je vzdálené 20 km. Vychutnávat krásy jezera si můžete z turistické stezky vedoucí podél jezera a zpět se vrátit třeba lodí. Koupání nebo jízda na paddleboardu je nezapomenutlený relax.

V blízké dojezdové vzdálenosti jsou také jezera Millstätter See (cyklotrasa kolem jezera vhodná i pro děti), Ossiacher See, Wörthersee, Faaker See a další menší jezera.


1. Kärntner Erlebnispark Pressegger See - u jezera Pressegger See se nachází zábavní park pro celou rodinu, jehož součástí je vlastní pláž, vodní park a spousta atrakcí pro malé i velké. Zábava a zážitky, navíc koupání v jezeře, vše zahrnuje jedno vstupné. Více o parku zde: www.erlebnispark.cc


Nassfeld - pyšní se oceněním Nejlepší rakouské lanovky s letním provozem.  Každý si zde najde to své - od rodinné turistiky až po vysokohorskou turistiku. Všechny lanovky Vám vyvezou kola. Dětské hřiště u Madritsche Bahn. Dětské hřiště na horní stanici Madritsche Bahn a Millenium Express - odsud skvělá rodinná trasa pro děti Aqua Trail - po cestě k jezírku spousta zábavy, trampolíny, vodní hrátky se stavidly a přímo u jezera čeká na děti vodní dělo a další vodní hrátky. 
Nahoře v Nassfeldu bobová dráha - zábava pro děti i dospělé. ˇ


Garnitzenklamm - tato soutěska je oblíbeným turistickým cílem a nachází se pouze 4 km od apartmánu. Je rozdělena do 4 částí. V závislosti na obtížnosti lze roklí podniknout různé túry. Zažijte dechberoucí vodopády, velkolepé mosty a nezapomenutelnou přírodu.


Affenberg - v překladu opičí hora. Procházka mezi makaky je skvělý zážitek pro malé i velké. Nachází se na okraji města Villach, 40 km od apartmánu.

Hrad Landskron a Adler Arena (ukázky dravců) - se nachází hned v sousedství Affenberg. Venkovní hradní prostory jsou zpřístupněny zdarma, můžete si zde odpočinout v restauraci nebo se osvěžit zmrzlinou a užít si impozantní výhledy do okolí a na jezero Ossiacher See.


Další tipy na výlety budeme v nejbližší době postupně vkládat.